Заява партії “Регіони вперед” щодо введення Воєнного стану

Четвертий рік Україна воює з російським агресором. Ми зазнали непоправних втрат – 10 тисяч українців загинули, мільйони були змушені полишити домівки та будувати життя з нуля. Воєнний стан, за який проголосувала Верховна Рада з подачі Президента України Петра Порошенка, є логічною відповіддю на загрозу, перед якою постала країна.

Ця загроза не нова. Російські війська накопичуються вздовж українського кордону, про що свідчать дані нашої Розвідки. Особлива відповідальність лежить на окремих регіонах, в яких введено режим Воєнного стану. Ці області повинні у якнайкоротший термін мобілізувати резерви й бути готовим до відсічі.

На відміну від багатьох інших політичних гравців, партія “Регіони вперед” готова спрямувати усі зусилля для допомоги громадам на місцях. Зокрема, ми плануємо організувати збір волонтерської допомоги окремим територіальним громадам, а також провести низку семінарів із надання першої медичної допомоги. Наразі Голова партії Андрій Клюєв веде відповідні перемовини з низкою громадських організацій, які готові сприяти цьому кроку.

Також партія “Регіони вперед” закликає Президента та Верховну Раду утриматися від маніпуляцій щодо введення Воєнного стану. Не час політичним маніпуляціям, коли на кону доля країни! Мусимо нагадати політичним партнерам та опонентам, що Закон України “Про правовий режим воєнного стану” визначає неприпустимість використання ситуації у корисливих цілях, зокрема – з метою захоплення влади.

Ми закликаємо народ України проявити мудрість та з порозумінням поставитися до певних обмежень, які можуть виникнути через введення Воєнного стану. Потрібно захистити кожен регіон від посягань зовнішнього ворога!

Наша партія звертається до країн-підписантів Будапештського меморандуму з вимогою відреагувати на чергову провокацію Кремля, а також посилити міжнародну ізоляцію агресора.

Крім того, Кабінет міністрів має негайно розглянути запровадження нових санкцій проти російських резидентів в українській економічній системі.

Шановне співтовариство! Влада розставляє формальні крапки над “і”, направивши ситуацію в правове русло. Кожному з нас, попри політичні уподобання, треба працювати на користь України та її регіонів!