#FreeEFREMOV: Бродський засуджує тортури над Олександром Єфремовим

Партія “Регіони вперед” засуджує тортури, яким піддався колишній народний депутат України Олександр Єфремов. З відповідною заявою до громадськості виступив 1-й заступник голови партії Михайло Бродський. За його словами, працівники Державної пенітенціарної служби, які вдалися до застосування сили щодо тимчасово ув’язненого Єфремова, мають бути притягнуті до відповідальності.

“Фото рук Олександра Єфремова, яке опублікувала незалежна журналістка Світлана Крюкова, свідчить про беззаконня з боку влади. Ми звертаємося до громадських організацій з проханням надати належну оцінку викладеним фактам. Наразі вважаємо за необхідне кваліфікувати статус Олександра Єфремова як “політичний в’язень”, – висловив позицію партії Михайло Бродський.

Також він порівняв Олександра Єфремова з Вацлавом Гавелом та деякими іншими відомими політв’язнями. “Складно було уявити ще кілька років тому, але на наших очах народжується український Вацлав Гавел. Першому президенту Чехії, як і Єфремову, довелося роки провести за гратами через політичну позицію. Олександр Єфремов уже стоїть на одному щаблі з іранським громадським діячем Акбаром Ганжи, який за критику війни в Іраку провів у в’язниці 6 років. І водночас я зауважу, що знущатися над політичними опонентами не дозволяли собі навіть деякі найкривавіші диктатори. Так, у Росії Михаїл Ходорковський ніколи не нарікав на свавілля з боку режиму Путіна”, – каже Михайло Бродський.

Партія “Регіони вперед” закликає світову спільноту тиснути на офіційний Київ з вимогою звільнити політичних в’язнів, зокрема – Олександра Єфремова. Адже у своїй історії ми неодноразово бачили, що це може принести результат.

“Нас захоплює сила незламного духу Нельсона Мандели, який провів у в’язниці 25 років! Ми вражені міці Мартіна Лютера Кінга, якого кидали за грати через публічну боротьбу за права темношкірих. А Махатма Ганді став прикладом для всіх борців проти насилля”, – розставляє акценти Михайло Бродський.

“Регіони вперед” просять наших політичних опонентів утриматися від публічних оцінок діяльності Олександра Єфремова, адже тільки суд має право встановлювати чи винен громадянин в інкримінованих йому злочинах. До рішення суду діє презумпція невинності, відсутність якої і є підставою вважати справу проти Єфремова політично вмотивованою.

“Партія “Регіони вперед” наголошує, що ставитиме за мету “ревізію” засуджених за політичними мотивами громадян – у в’язницях мають знаходитися злочинці, а не громадські чи політичні діячі. Свободу Олександру Єфремову!”, – звернувся до громадськості Михайло Бродський.