Бродський виступив проти скасування мораторію на продаж землі: «Все скуплять іноземці»

Українську землю скуплять іноземці в разі скасування мораторію на її продаж. Про це заявив 1-й заступник партії «Регіони вперед» Михайло Бродський.

У коментарі прес-службі партії, Бродський сказав, що земля є не відновлюваним ресурсом, а тому продавати її не можна. «Скасування мораторію я прирівнюю до державної зради. Земля – ресурс не відновлювальний. Продавши раз – в користування ви її більше не отримаєте. Я розумію МВФ, який вимагає скасування мораторію, але усвідомлювати, що вони вирішують свої завдання – аби транснаціональні компанії змогли отримати доступ до наших ресурсів», – говорить 1-й заступник «Регіонів вперед».

Бродський зазначає, що в Україну вже заходять міжнародні компанії. «Наприклад, зовсім недавно саудити купили один із найбільших агрохолдингів країни – «Мрію». Я був шокований, дізнавшись про це. Звичайно, українські агрокомпанії теж володіють засобами для того, щоб включитися в «гонку» з купівлі землі, але це не витримує порівняння з можливостями іноземців», – зазначає політик.

Коментуючи ймовірне скасування мораторію, Михайло Бродський резюмує, що прості фермери не зможу скористатися цією можливістю. «Люди, трохи знайомі з агроринком знають, що зараз більшість землі в оренді. Підписані договори на 5-10 років. Фермер щороку виплачує ренту пайовикам. Тепер уявіть, що завтра або через рік мораторій скасовують. Де людям взяти сотні або навіть мільйони доларів? Це неможливо. Аграрії заробляють і використовують кошти для покупки техніки, якісного насіння, засобів для захисту рослин. Один комбайн може коштувати до мільйона доларів. По суті, скасування мораторію залишить бізнес без коштів на операційні витрати. Це колапс агропромисловості, яка є для країни системоутворюючою. Думаю, про це недалекі політикани «забули», – відзначає Михайло Бродський.

Він додає, що не вірить в захисні механізми, які нібито повинні убезпечити Україну від скупки землі іноземцями. «Розумієте, корпорації не цікавляться вашими 2-3 гектарами паю. Їм потрібні десятки тисяч гектарів. Для цього будуть найняті «фірми-прокладки», які скуповуватимуть невеликі наділи, потім їх об’єднають в кластери побільше для перепродажу. Ви дійсно вірите, що з нашим рівнем корупції це буде складно зробити?», – каже 1-й заступник голови партії «Регіони вперед».

Нагадаємо, раніше Михайло Бродський запропонував дієвий спосіб боротьби з бідністю в Україні.