Бродський привітав вірян з Різдвом та назвав Томос міжнародною поразкою України

Кандидат у Президенти Михайло Бродський від партії “Регіони вперед” привітав вірян з Різдвом Христовим. У своєму зверненні він закликав до міжконфесійної єдності та назвав надання Томосу Православній церкві України міжнародною поразкою Києва.

“Мене вчили батьки сподіватися на себе та Всевишнього. Цьому я навчав своїх дітей, а вони вчитимуть моїх внуків. Різдво – родинне свято. Можливість зустрітися за одним столом та запастися хорошим настроєм на прийдешній рік. Я вітаю кожного українця та бажаю гараздів у вашому домі!”, – заявив лідер партії “Регіони вперед”.

Він відзначив, що цьогорічне Різдво затьмарене подіями довкола Церкви. Кроки влади щодо надання Україні Томосу Бродський порівняв з методами радянських спецслужб. “Ми скочуємося до КГБшних циркулярів, коли влада примусом заставляла православних служителів працювати в інтересах зграї прихвостнів. Це – нечувано. Україну вкотре поділили на два ворожі табори, як раніше на “синій” та “помаранчевий” ділили Ющенко з Януковичем”, – наводить аналогії Михайло Бродський.

Кандидат у Президенти просить вірян запастися терпінням та не реагувати на ймовірні провокації довкола приходів. “Це все – політика. Вона не має нічого спільного з релігією, вірою, конфесіями, приходами, богослужіннями. Я знаю, що у Верховній Раді готується законопроект, який дозволятиме приходам переходити під урядування ПЦУ за результатами голосування. Але ми розуміємо, як це все відбуватиметься: наженуть “тітушок”, залякають людей, типове рейдерство – я добре розбираюся в таких справах. Мені здається, що найрозумніше – це лишатися поруч зі священником. Та діяти в інтересах громади. Я вже маю інформацію, що на Святвечір, після богослужінь, відбувалися збори вірян, на яких обговорювався подальший план дій із захисту церковних приходів”, – каже Михайло Бродський.

Політик відзначає, що отримавши Томос, українська влада здала міжнародні позиції, адже мова йде не про незалежність Церкви, а про її входження під протекторат Вселенського патріарха. “Уявіть, українська церква мала парафії по всьому світі. А зараз їй заборонили відкривати приходи за кордоном. Більше того, тими, які є зараз, відтепер командуватиме Варфоломій. І як це назвати? Авжеж, міжнародна ізоляція. Українську державу закривають у константинопольскій “буді”. Було мало, а зараз й того немає”, – зауважує кандидат у Президенти.

Михайло Бродський обіцяє, що після обрання на посаду Президента, він зупинить політичний процес втручання в церковне життя. “Україна – світська держава. Як би там не було, але релігія – рудимент позаминулого століття. Зараз перед країною інші виклики – як не розпастися на частини та стати успішною. А ми граємося в гетьманство. Може, годі?”, – завершив риторичним запитанням до української влади Михайло Бродський.

Прес-служба партії.