Бродський назвав переможця президентських виборів-2019

На виборах президента України переможе Анатолій Гриценко. Такі дані діджитал-моніторингу запитів у пошуковику Google, відеохостингу YouTube, а також аналіз трафіку видання “Обозреватель”, звітує 1-й заступник голови партії “Регіони вперед” Михайло Бродський.

У вівторок, 19 лютого, Михайло Бродський презентував результати Моніторингу сфери діджитал, який проводився з ціллю виявити найімовірнішого переможця президентських виборів. Як повідомляє прес-служба Партії, для моніторингу брався відтинок часу, починаючи з 1 вересня 2018 року та закінчуючи 10 лютого. ІТ-команда політика Михайла Бродського аналізувала пошукові запити в Google та YouTube, а також інформаційні запити видання “Обозреватель”. “Ми хотіли долучити іще й “Яндекс” до моніторингу, але потім зрозуміли, що значна кількість людей користується ним через проксі-сервіси, тож дані можуть бути некоректними. Зрештою, зупинилися на очевидному: найбільшому пошуковику країни. Він надав широкі дані. Крім того, наші аналітики звернули увагу на іще один патерн – запити під час пошуку відеоконтенту. Зараз YouTube дуже популярний серед молоді та аполітичних громадян, які рідко потрапляють до соціологічної вибірки під час опитувань. А “Обозреватель” – це додаткова можливість вивчити інформаційні запити аудиторії. Це видання входить до топ-3 вУкраїні за кількістю трафіка”, – пояснює методологію Михайло Бродський.

За результатами, незмінним лідером перегонів є Анатолій Гриценко, другий – Володимир Зеленський, замикає трійку – Петро Порошенко.

Кандидат у Президенти Гриценко, якого, до речі, раніше підтримала партія “Регіони вперед”, має найвищу цитованість серед усіх інших. Інформаційних повідомлень довкола Гриценка на 5% більше, аніж у найближчого переслідувача Юлії Тимошенко. Й на 9%, аніж у Петра Порошенка, який іде третім. Цікаво, що Володимир Зеленський не потрапив до топ-15: він не створює контент для ЗМІ, його активність закінчується виключно маркетинговими каналами.

Інша ситуація склалася в YouTube, де тотальну перевагу над опонентами має Зеленський. 34% усіх запитів щодо кандидатів – його. Садовий та Гриценко йдуть нога в ногу – по 8% та 9% відповідно. Дмитро Гнап – 4-й, 5%. Президент Порошенко не потрапив навіть у першу десятку, 1,1%. “Гнапу додають у статистиці розслідування, які він робив раніше. Але це теж цікавість виборців, як не крути. А Зеленському годі тішитися: люди шукають корупцію у діях Володі, “підкилимні” історії. Не можу занести Ютуб-результат до активу Зеленського. Скоріше, він дуже шкодить. Особливо його підлабузництво в деяких кіношних сценах. Також здивував Порошенко. Але чого ж здивував? Хто шукає президентів на Ютубі?..”, – коментує Михайло Бродський.

Цікаво, що в пошуковику Google теж лідирує Володимир Зеленський, випереджаючи Гриценка на 2% – 16% про 14% з усіх запитів про кандидатів у Президенти. Третій – Петро Порошенко, 11%.

“Я вірю цифрам. Вони, на відміну від соціологів, не брешуть. Спробуйте купити Гугл або Ютуб – це неможливо. Перевага Гриценка очевидна. У нього мінімальний антирейтинг. Впізнаваність зашкалює. Знаєте, тепер важливо працювати командою над тим, аби захистити голоси під час їхнього підрахунку”, – закликав Михайло Бродський.

Повне досліджене буде опубліковано найближчим часом на офіційному сайті партії “Регіони вперед”.

Прес-служба партії.