Бродський вимагає мораторію на свиней

Ситуація в галузі тваринництва набула критичного значення. Через імпорт свиней з Польщі українські фермери ризикують втратити запланований прибуток. Крім того, збільшуються ризики розповсюдження Африканської чуми серед тварин. Лідер партії “Регіони вперед” Михайло Бродський вважає, що Україна повинна негайно заборонити постачання іноземних свиней.

Про це він заявив на брифінгу, повідомляє прес-служба партії. 1-й заступник голови політсили повідомив, що цілком підтримує ініціативу Асоціації свиноводів України, яка виступила із заявою щодо ситуації на ринку. Михайло Бродський відзначив, що стратегічна задача української влади полягає не лише в тому, аби нагодувати населення, але й сприяти розвитку бізнесу серед громадян. Водночас Україна опиниться на межі продовольчої кризи, якщо поголів’я свиней нищитиме африканська чума. “Коли ми тільки започатковували партію “Регіони вперед”, я відвідував свиноферму в Харківській області. Тому на свинячій проблемі знаюся, як то кажуть, з перших уст. Маю добрих інформаторів серед своїх. З Польщі до нас везуть живу вагу. Колють свиней та кабанів уже в Україні й далі продають під виглядом вітчизняної продукції. Але це обман споживача, який найчастіше і не знає, що споживає польських свиней”, – говорить Михайло Бродський.

Лідер партії розкритикував політику Кабінету міністрів за те, що досі не введено мораторію на ввезення свиней з-за кордону. Сьогоднішня ситуація боляче б’є по українських виробниках, адже через насиченість ринку, “провалюються” ціни. Михайло Бродський вимагає від Уряду негайних дій – накласти заборону на польську продукцію. “Повністю підтримую Асоціацію свиноводів. Ми маємо заборонити іноземні поставки. Допоки це не сталося – люди несуть збитки. Найстрашніше ж не те, що хтось заробив на тушці на 500 гривень менше. Раджу дивитися ширше – в глобальних масштабах це означає скорочення поголів’я. В збиток ніхто не працюватиме. Ми отримаємо цілком прогнозовану кризу в майбутньому. Зараз населення радіє, що поляки опускають ціну, але через півроку може виникнути дефіцит. І тоді ціни повернуть не лише сьогоднішні значення, але й суттєво зростуть”, – підраховує свинську арифметику Михайло Бродський.

Крім того, він звернув увагу на проблему з Африканською чумою. Її розповсюдження підвищує збитки виробників свинини. “За попередніми даними, через цю епідемію Україна втратить близько 1,2 млн свиней до 2020 року. Це 4 млрд гривень. Непрямі витрати зростуть аж до 5-7 млрд гривень. Колосальні гроші. Вакцини немає. Що в такому випадку має зробити нормальна влада? Правильно – закрити кордон. Наша це зробила? Ні. Тоді який висновок? Владу треба міняти. Бо лишимося без свиней”, – резюмував політичний діяч.

Також Михайло Бродський оголосив про намір вступити до однієї з асоціацій свиноводів. “У якості спостерігача”, – зауважив він.

Нагадаємо, раніше 1-й заступник голови партії “Регіони вперед” назвав переможця виборів Президента-2019.