Бродський оголосив полювання на педофілів та хоче заборонити криптовалюти

Лідер партії “Регіони вперед” Михайло Бродський оголосив про перші успіхи спецоперації з виявлення центрів виробництва дитячої порнографії. Політик звертає увагу на широке розповсюдження цього бізнесу після популяризації криптовалют, які дозволяють зберігати анонімність під час розрахунків. Він пропонує тимчасово заборонити використання криптовалют в Україні.

Зібрані дані щодо порнографічного бізнесу опублікувала команда Михайла Бродського з видання «Обозреватель». 1-й заступник голови партії “Регіони вперед” за сумісництвом також є головою Редакційної колегії цього ЗМІ. Політик розповсюджує статтю в соцмережах.

Зокрема, повідомляється, що тільки за 2 місяці 2019 року в Україні зафіксовано 325 справ по статті 301 Кримінального кодексу «виготовлення та розповсюдження порнографічної продукції». Рік тому за цей же часовий відрізок назбиралося куди менше – 252. А всього у 2018-му – 1662. «Батьки фотографують дітей і продають знімки за 1,5 тисячі гривень. Відео сексуального характеру знімають в інтернатах, а також в домашніх умовах. Корупція сіє безнаказанність, тому боротьба з порнографією – справа політична, а не лише кримінальна», – цитує Михайла Бродського прес-служба партії.

Він відзначає, що в Україні розвинутий сексуальний бізнес різного типу. Часто, зловмисники діють в змові з правоохоронними органами. Йдеться не лише про підміну понять, коли, наприклад, під виглядом нічного клубу надаються сексуальні послуги. Але й про очевидні випадки діяльності організованих злочинних угрупувань на кшталт зйомок відео з порно-контентом. «Наскільки мені відомо, дуже часто правила гри диктують правоохоронці. Вони встановлюють цінник для захисту та контролюють допустимі межі, скажімо так, виробничого процесу. Це кругова порука. Гроші заносяться у найвищі кабінети. Тому коли у організаторів бізнесу на педофілії виникають проблеми, їм одразу йдуть на поміч», – відзначає Бродський.

Для боротьби з педофілією в Інтернеті політик пропонує заборонити використання криптовалюти для розрахунків в українській банківській юрисдикції. Ця міра буде тимчасово запроваджена на рік. Усі незаконні операції відстежуватиме Кіберполіція. За словами Бродського, одного року повинно вистачити, аби завдати рішучого удару по основних джерелах фінансування порнобізнесменів. «Це складно технічно. Поки немає прецедентів, аби одна конкретна країна заборонила криптовалюти. Але мені говорили у кіберполіції, що вони можуть  розробити софт для фіксації та блокування криптовалютних операцій. Причому я пропоную це зафіксувати на законодавчому рівні. Мораторій на криптовалюти. Як зараз є на землю», – говорить Михайло Бродський.

Законодавча ініціатива буде розроблена після потрапляння партії “Регіони вперед” до Верховної Ради наступного скликання. Планується, що мораторій на криптовалюти буде введений депутатами починаючи з 1 січня 2020 року. Його дія триватиме 12 місяців з можливістю продовження максимум на півроку.

«Ситуація специфічна. Вона може не всім сподобатися. Але це чи не єдина реальна можливість поборотися з педофілами», – фіналізує політик.