Бродський ініціює зміни в українському баскетболі

Лідер партії “Регіони вперед” Михайло Бродський, який за сумісництвом очолює Федерацію баскетболу України, виступив із настановами до майбутнього тренерського штабу національної збірної. Закликавши не політизувати ситуацію довкола спорту, він, зокрема, попросив наставників змінити ігрове амплуа лідера команди Святослава Михайлюка.

Свою позицію він опублікував на сторінці в Facebook, а опісля дав коментар щодо ситуації прес-службі партії. Михайло Бродський вважає, що в інформаційному полі занадто багато політики, а тому потрібно звертати увагу населення іще й на інші тематики. Відомо, що національна команда з баскетболу поки знаходиться без тренера, якого планується призначити улітку, перед відбірковим циклом на чемпіонат Європи-2021. Аби Україна здобула достойний результат, тренерський штаб повинен знайти нове місце на майданчику найзірковішому баскетболісту збірної Святославу Михайлюку. За задумом 1-го заступника голови партії “Регіони вперед”, Михайлюк повинен отримати роль високого номера з кидком. “Тоді збірна України стане сильною. Я давно про це говорив тренерам”, – відзначив Михайло Бродський.

У коментарі, він зауважив, що подібну точку зору розділяють і за океаном – в NBA, де Михайлюк виступає за команду “Детройт Пістонс”. Відомий американський журналіст Род Бірд вважає, що найкращим рішенням для Святослава Михайлюка може бути переведення на позицію першого номера.

Водночас Михайло Бродський просить не політизувати ситуацію довкола національної збірної. “Я обіцяв тренера улітку – і він буде. Якщо треба знайти нову роль для Святослава Михайлюка – зробимо. На жаль, гравці з NBA дуже важко ідуть на контакт з нами, бо в США у них специфічні контракти. Політизувати ситуацію не треба, але так – я звертаюся до Михайлюка як політик, а не просто голова Федерації баскетболу. І прошу його захищати честь країни в синьо-жовтій формі. Я думаю, якщо такі звернення від політиків будуть частішими, то й гравці відчуватимуть свою значимість. Це допоможе українському баскетболові прославити країну”, – говорить 1-й заступник голови “Регіонів вперед”.

Окремо Михайло Бродський зупинився на допомозі спортивним федераціям з боку держави. Він пообіцяв, що опинившись у Верховній Раді партія працюватиме над тим, аби закласти удвічі більший бюджет на спорт у 2020 році. “Гроші для цього є. Треба їх спускати в регіони. Там, де масовий спорт. Дітей треба вдягнути. Відкрити нові майданчики. Проводити масові турніри. У нас все вийде. Я маю чіткий план дій. Скоро ви його побачите”, – говорить Михайло Бродський.