Бродський заповів свої органи на підтримку Закону про трансплантацію

Партія “Регіони вперед” підтримала скасування заборони на трансплантацію органів. Перший заступник голови політичної сили Михайло Бродський вважає, що рятувати людей кожен з нас може навіть після своєї смерті.

Про це політик заявив після публікації звернення відомого кардіохірурга, директора Інституту серця Бориса Тодурова щодо ситуації в галузі. Лідер партії поширив відео на свої сторінці у Facebook та надав коментар прес-службі.

“Не сприйміть за політичний популізм, але я заповідаю свої органи медицині після смерті. Лише власним прикладом можна змінити ставлення людей до проблеми. Думаю, відповідальні політики підтримають мою ініціативу. Зокрема, я обговорював з кількома відомими трансплантологами ініціативу зі створення окремого підрозділу в рамках Інституту національної пам‘яті. В ньому зберігатимуться забальзамовані мізки відомих українців. Я готовий свої забальзамувати також. Лікарі вважають, це сприятиме розповсюдженню інформації про трансплантологію”, – говорить Михайло Бродський.

28 березня Президент вніс зміни до закону про трансплантацію та передав його до Верховної Ради. Документ передбачає можливість розблокування трансплантації, яка була зупинена з 1 січня 2019 року. “Вперше з’явилась можливість пересадки органів не тільки від кровних родичів, а й «перехресне донорство». Це вільний обмін органами між людьми. Я бачу в цьому тільки позитивні зміни для української медицини”, – коментує 1-й заступник голови партії “Регіони вперед”.

Михайло Бродський звертає увагу на 16-ту статтю Закону про трансплантацію. У документі йдеться про те що, кожна повнолітня дієздатна особа має право надати письмову згоду на використання анатомічних матеріалів із тіла для трансплантації або для виготовлення біоімплантів після смерті. Таким чином, вважає політик, Україна зможе підвищити рівень медичного обслуговування, зменшити смертність та розвивати науку в медичній сфері.

«Я готовий надати дозвіл на бальзамування мозку. На жаль, поки цей орган не трансплантують, але, я думаю, що у майбутньому з‘явиться й така можливість. В регіонах скрутна ситуація з якістю соціальних зобов‘язань держави перед населенням. Але я не готовий з цим миритися. Лише нестандартні кроки можуть зрушити ситуацію з мертвої точки. Навіть якщо для цього треба заморозити мізки. Політична відповідальність – це коли не декларуєш, а підставляєш плече. Медицині треба поміч», – відзначає Михайло Бродський.

Політик вважає, що трансплантація має бути повністю безкоштовною, згідно з рішенням Всесвітньої медичної асамблеї, яке було прийнято 1978 року в Мадриді.