“За тінь треба давати по заслугам” – Бродський закликав бізнес сплачувати податки

Лідер партії “Регіони вперед” Михайло Бродський заявив, що малий та середній бізнес зловживає податковими пільгами, використовуючи схему “фізичних осіб-підприємців”. За його словами, в країні настав час навести лад з податками жорстко караючи згідно з чинним законодавством за “тіньові схеми”.

Відповідну заяву Михайло Бродський розмістив на власній сторінці в Facebook, а також прокоментував прес-службі партії. “Пора зупинити грабунок пенсіонерів та бюджетних робітників. А за “тінь” треба давати по заслугам”, – сказав 1-й заступник голови політсили “Регіони вперед”.

За словами Михайла Бродського, тіньові доходи є однією з головних проблем української економіки. Проблема настільки масова, що держава ризикує банкрутством Пенсійного фонду, а також невиконанням відведених їй соціальних зобов’язань. “За різними підрахунками, близько 50-60% українського бізнесу знаходиться в тіні. Але це не проблема законодавства – воно нормально врегульовує економічні відносини між суб’єктами. Справа в іншому – у зловживаннях. По суті, малий та середній бізнеси можуть розбиватися на десятки, а інколи й сотні окремих фізичних осіб-підприємців. Таким чином, держава недоотримує мільярди гривень доходу у вигляді податкових надходжень. Фактично, в тіні ще половина державного бюджету”, – говорить Михайло Бродський.

Він відзначив, що врегулюванням економічних відносин повинні зайнятися не лише контролюючі органи на кшталт Податкової служби, але й політичні сили. Змусити бізнес сплачувати податки треба не страхом, а діалогом. “Я далекий від думки, що треба зараз влаштовувати “маски-шоу” в офісах. Це розділить країну на “карателів” і “постраждалих”. Діалог з людьми повинні почати політики. Ну ось я перший звертаюся до українських підприємців у регіонах з проханням повернутися обличчям до держави”, – відзначає лідер “Регіонів вперед”.

Бродський вважає, що вже через два роки український бюджет може зрости майже на 50%, якщо бізнес захоче “грати з державою за правилами”. “До обрання в Верховну Раду я теж веду бізнесову діяльність і сплачую всі податки – можу подати приклад та запросити контролюючі органи. Державний бюджет може зрости на близько 50%, якщо балаган припиниться”, – говорить він.

В якості прикладу українським підприємцям політик наводить Сполучені штати Америки, де відбувається загальне декларування доходів фізичними особами. “Там фактично кожен громадянин – підприємець. А ухиляння від сплати податків є ледь не найбільшим правопорушенням, за що чимало натерпілися в тому числі й відомі особистості. Я впевнений, що коли податки почнуть платити українці, то зміниться якість політичного процесу. Бо зв’язок між цим прямий: коли платиш – починаєш питати, куди витрачаються кошти. І тоді не байдуже, за кого голосувати на виборах. “Регіони вперед” відчувають відповідальність перед суспільством, тому ініціюють відповідний процес. Закликаю інших колег-політиків долучити до нашої ініціативи та почати говорити з людьми”, – заявив лідер “Регіонів вперед” Михайло Бродський.