Бродський запропонував обладнати всі таксі “державними лічильниками”

Лідер партії “Регіони вперед” Михайло Бродський ініціюватиме зміни до законодавства в контексті надання транспортних послуг таксомоторними парками, а також “шеринговими” системами на кшталт Uber чи Uklon. Зокрема, він пропонує перефарбувати рухомий склад служб таксі в білий колір та перевести автівки на лічильники.

Про це 1-й заступник голови політсили повідомив у Facebook, а також прокоментував прес-службі партії. “В таксі треба ввести тарифи та поставити лічильники. Також пофарбувати в один колір – білий” – написав Михайло Бродський.

Політик пояснює, що після цьоготижневої презентації Uber Shuttle, до якої були також залучені українські високопосадовці, у перевізників може скластися хибне враження начебто держава більше не контролюватиме сферу пасажирської логістики. “В країні величезні проблеми з інфраструктурою. Рухомий склад залізниці зношений на 85-90%. Річковий транспорт не розвивається: колись, важливі вузлові порти стали перебудовувати або під банківські установи, або під кафетерії. А повітряна логістика занадто дорога. Тож основне навантаження по перевезенню населення випадає саме на автомобільний транспорт. Якщо говорити про перевезення в містах, то проблеми з громадським транспортом всім нам відомі. Не дивно, що такої популярності набули таксі. Вони у нас, мабуть, одні з найдешевших у Європі”, – відзначає Михайло Бродський.

За його словами, держава повинна втрутитися в ринок і врегулювати відносини між таксомоторними парками і “шеринговими” мережами на кшталт Uber. Політик закликає не повторювати помилок багатьох європейських міст, де десятки тисяч таксистів виходили на пікети з вимогою заборонити Uber. “Якщо водій надає послуги таксі, то це повинно якимсь чином регламентуватися. Найпростіше та найменш болючіше для бізнесу – це перефарбувати автомобілі в одну айдентику. Ще два роки тому я запропонував білий колір. Хоча, в такому великому місті як Київ легко можна організувати конкурс громадської думки. Нью-Йорк же зміг перефарбувати таксі в жовтий колір. Далі – лічильники обов’язкова умова. Можливо, їх повинна видавати держава з відповідним сертифікатом. Це дозволить відслідковувати пасажиропотік, збирати потрібну містам статистику та допомагати державі контролювати сплату всіх податків. Нам потрібно навести лад на дорогах, а не доводити ситуацію до пікетів таксистів”, – вважає Михайло Бродський.

1-й заступник голови партії “Регіони вперед” оголосив, що відповідна ініціатива буде розглянута у Верховній Раді одразу після обрання політсили до парламенту на чергових виборах.