Бродський: Обов’язкові касові апарати для всіх виведуть українську економіку із тіні

Курс дерегуляції економіки призведе до знищення соціальних гарантій пенсіонерів, людей з інвалідністю та інших малозахищених категорій населення. Відтак, партія «Регіони вперед» пропонує набір економічних інструментів, щоб повернути контроль держави над бізнесом і вивести тіньові оборудки підприємців, які не платять податки.

1-й заступник партії Михайло Бродський наголосив на зобов’язанні для бізнесу реєстрів розрахункових операцій. Кожен підприємець в Україні повинен встановити касовий апарат для фіскального регулювання грошового обігу.

«А касові апарати поставлять всім? Як у цивілізованих країнах», – прокоментував ідею Михайло Бродський на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, для усіх гравців бізнесу в Україні повинні бути однакові і прозорі умови. Але, водночас, повинна відновитися жорстка політика контролю за сплатою податків та дотримання інших вимог законодавства. Такі швидкі заходи, як зазначив Михайло Бродський, збільшать щорічні надходження до бюджету на $2-3 млрд вже з 2020 року.

«Зараз більше 50% української економіки знаходяться в тіні. Це колосальні втрати для державної казни. Малий і середній бізнес змушені обманювати державу, щоб банально вижити. Допоки не буде чесних правил – ніхто не покаже свої справжні обороти. Я знаю, про що я кажу, бо сам був причетним до цієї сфери, коли працював на посаді голови Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва. Тоді ми розпочали процес встановлення справедливого оподаткування. Але з 2014 року усе знову загальмувалось. Нам потрібні швидкі зміни. Я спілкуюсь у багатьох бізнес-колах. Як мінімум, у Києві готові платити податки. Але для цього владі треба показати, що ніхто не буде у них відбирати останнє», – розповів 1-й заступник партії Михайло Бродський у розширеному коментарі прес-службі партії.

Михайло Бродський пояснив, що в усіх високорозвинутих країнах складно ухилятися від податків не тільки через жорсткі зобов’язання, але й через контроль державою обігу підприємців.

«Контроль і верховенство права дадуть нам можливість вже за найближчі п’ять років завершити детінізацію економіки. Це дозволить збільшувати ВВП на 7-12% щорічно залежно від того, як швидко готовий уряд діяти в таких умовах», – спрогнозував 1-й заступник партії.

Партія «Регіони вперед» завжди виступала за збереження та розвиток соціальних гарантій. Для цього потрібно, щоб надходження до бюджету були прогнозовані, а економіка – прозорою. Згідно із статтею 1 Конституції, Україна є соціальною державою. Тому тільки сплачуючи податки і спрямовуючи їх на розвиток країни можна покращити життя громадян.

Прес-служба партії «Регіони вперед».