Михайло Бродський: Ми – єдині, хто проводить взірцеву фінансову діяльність партії

1-й заступник глави політичної сили «Регіони вперед» Михайло Бродський наголосив на низькому рівні політичної культури в Україні та брудній виборчій парламентській кампанії 2019. У партії сподіваються, що «Регіони вперед» стануть взірцем для політичних конкурентів, які не дотримуються вимог законодавства щодо фінансування своєї діяльності.

            «А у нас усі партії чесні та фінансували свою кампанію без кешу, згідно із законом?», – зробив заяву про свої сумніви Михайло Бродський на Facebook-сторінці.

            За словами 1-го заступника «Регіонів вперед», більшість партій не дотримуються законодавства щодо фінансування своєї діяльності. Відтак, у багатьох є так звані «чорні бухгалтерії», бюджет яких наповнюють зацікавлені інвестори. Михайло Бродський наголосив, що «Регіони вперед» є єдиною політичною партією в Україні, яка не порушила жодної норми закону та готова до будь-яких перевірок з боку державних органів та громадянського суспільства.           

            «Я пишаюся, що кожен внесок та всі витрати «Регіонів вперед» зафіксовані на папері. Ми відкрита політична сила і не ховаємо жодної копійки. Наша партія впевнено може бути зразком для інших, які, на жаль, ставлять бюджети від сірих кардиналів вище інтересів громадян. У нас немає ніяких фінансових донорів, які вливають у партію мільйони доларів. Не думаю, що ще бодай якась партія в Україні готова цим похвалитися. І це дуже прикро. Сподіваюсь, у майбутньому ця тенденція відходитиме у минуле», – пояснив Михайло Бродський у розширеному коментарі прес-службі партії.

            Політичні проекти, які отримують кошти від олігархів, не можуть бути незалежними. Такі партії не здатні вирішувати проблеми українців та бути на боці суспільства, а не вузького кола інвесторів, запевнив Михайло Бродський. На його думку, потрібно ввести жорсткий контроль над фінансовою звітністю політичних партій з боку НАЗК та обмежити спонсорство представників великого бізнесу.

            «Нас Європа фактично змусила ухвалити законодавство щодо державного фінансування політичних сил в обмін на безвізовий режим. Це потрібно було зробити ще одразу з 1991 року, коли Україна здобула незалежність. Якщо платники податків не фінансуватимуть партії, то політики шукатимуть гроші деінде – в олігархів, закордоном чи обкрадатимуть народ. Для того, щоб побудувати високу політичну культуру в Україні, треба нові правила гри. В першу чергу, прозора звітність партій, як це завжди було впроваджено у «Регіонів вперед». Такі приклади треба наслідувати вже зараз», – розповів Михайло Бродський.

            За даними прес-служби «Регіонів вперед», у 2019 році найбільший внесок був зроблений на суму 35 тисяч гривень. Крім того, за перші шість місяців діяльність політичної сили профінансували 87% фізичних осіб і 13% юридичних осіб. Щокварталу партія «Регіони вперед» звітує про свої витрати, а від НАЗК за весь час існування політичної сили не було жодних претензій.