Михайло Бродський: Українські пенсії – це приниження літніх людей

Пенсійні виплати в Україні є найнижчими в Європі, яких не вистачає на гідну старість, заявив 1-й заступник партії «Регіони вперед» Михайло Бродський. Політик наголосив, що сам має статус пенсіонера, а відтак – розуміє проблеми цієї верстви населення.

            Про це Михайло Бродський написав на своїй сторінці у Facebook.

            «Принесли першу пенсію. Тепер заживу. Страшно подумати, що я вже пенсіонер», – заявив 1-й заступник партії.

            Михайло Бродський уточнив, що пенсіонером в Україні бути справді страшно, адже цих коштів не вистачає на базові витрати громадян – комунальні тарифи, їжу та ліки. До кінця 2020 року мінімальна пенсія, за прогнозами Кабінету міністрів, зросте до 1 900 гривен, але такі підвищення є принизливими для українських громадян, додав політик.

            «У нас підвищення пенсії відбувається синхронно зі зростанням інфляції. Підвищуються ціни, і тоді вже додають 100-200 гривень до пенсії. Таку практику треба негайно припинити. Політику покращення соціальних стандартів пенсіонерів треба кардинально переглянути. Для цього треба перезапустити економіку. ВВП України повинен зростати щонайменше на 9-12% на рік», ­­– розповів Михайло Бродський у розширеному коментарі прес-служби партії.

            У партії «Регіони вперед» також виступили із критикою роботи колишнього Кабінету міністрів. Тільки у 2018 році Пенсійний фонд заборгував майже 5 млрд гривень. Михайло Бродський додав, що для радикальних підвищень пенсійних виплат уряд повинен в першу чергу працювати над ліквідацією «боргової ями».

            Окрему увагу варто також приділити пенсіонерам на Донбасі. Українські громадяни, які проживають на окупованих територіях, повинні відчувати підтримку офіційного Києва, наголосив 1-й заступник голови партії.

            «Наші бабусі і дідусі зараз помирають на пропускних пунктах на лінії розмежування, тому що їм треба вистояти по п’ять годин у черзі на сонці, щоб отримати свою пенсію. Ми маємо розробити простий і дієвий механізм, який дозволить своєчасно виплачувати пенсії українцям в ОРДЛО. Це має бути пріоритетом, бо там – наші люди, які чекають на підтримку держави», – заявив Михайло Бродський.             Політик наголосив, що для цього нове скликання Верховної Ради України повинно працювати 24/7, щоб запровадити пакет відповідних законопроектів. У партії «Регіони вперед» переконані, що політика підвищення соціальних стандартів повинна бути в пріоритеті всіх фракцій парламенту без виключення. «Саме цього зараз очікує від нової влади народ. І від коаліції, і від опозиційних сил. Це швидкі зміни», – сказав Михайло Бродський.