Партія "РЕГІОНИ ВПЕРЕД"

РЕГІОНИ ВПЕРЕД - це успішні люди!

Attorney Profile

No Image

Колобов Юрій Володимирович

Функціонер партії

Український політик та бізнесмен. Колишній глава Адміністрації Президента України (призначений на посаду 24 січня 2014 року, 25 лютого того ж року подав у відставку). У 2011 р. посідав сьоме місце у рейтингу «Найвпливовіші люди України» журналу Кореспондент. Його брат, Сергій Клюєв, також політик і бізнесмен. У 2006 р. експерти оцінили спільні активи братів Клюєвих у $144 млн. У червні 2009-го брати Клюєви зайняли сорок восьме місце в рейтингу Кореспондента, список «Топ 50 найбагатших українців з передбачуваним багатством» у розмірі $227 млн.

 

Трудова біографія

  • 1983 — підземний гірничий робітник шахти ім. А. Засядька,
  • 1984 — учень гірноробочого очисного забою шахти ім. М. Горького.Після інституту працював заступником начальника, начальником дільниці шахтного транспорту шахти «Білоріченська» ВО «Ворошиловградвугілля», був аспірантом та працівником Донецького політехнічного інституту. Очолював низку підприємств вугільного машинобудування.
  • 1994 — заступник голови Донецької обласної ради з виконавчої роботи.
  • Листопад 1995 — квітень 1996 — заступник голови з питань розвитку ринкових відносин, приватизації, реформування економіки та праці, вугільної промисловості Донецької облдержадміністрації.
  • 1996 — перший заступник голови Донецького міськвиконкому.
  • 1998 — заступник голови з питань політико-правової роботи, заступник голови з питань розвитку територій та зовнішньоекономічних зв’язків, виробництва товарів народного споживання Донецької облдержадміністрації.

 

Політична кар’єра

На І етапі IV з’їзду Партії регіонів 14 грудня 2001 року обраний першим заступником голови Партії.

З квітня 2002 року — народний депутат України, член фракції «Регіони України», голова Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

На V з’їзді Партії регіонів 19 квітня 2003 року обраний секретарем політради партії.

У 2003—2005 — Віце-прем’єр-міністр України з питань паливно-енергетичного комплексу.

У квітні 2006 року вдруге обраний народним депутатом за списком Партії регіонів. А після створення парламентської коаліції у складі ПР, СПУ і КПУ 4 серпня цього ж року знову був призначений на посаду Віце-прем’єр-міністра з ПЕК.

У березні 2010 року призначений Першим віце-прем’єр-міністром в уряді Миколи Азарова. 9 грудня 2010 в результаті оголошеної адмінреформи став Першим віце-прем’єр-міністром — Міністром економічного розвитку і торгівлі України.

14 лютого 2012 року указами президента України В. Ф. Януковича звільнений з посади Першого віце-прем’єр-міністра України — Міністра економічного розвитку і торгівлі України та призначений Секретарем Ради національної безпеки і оборони України.

24 січня 2014 призначений Главою Адміністрації Президента України.

Закінчив гірничий факультет Донецького політехнічного інституту (нині — Донецький національний технічний університет) за фахом автоматизація та комплексна механізація розробки родовищ корисних копалин. Кандидат технічних наук.

  • Орден «За заслуги» III (травень 1999), II ступенів (серпень 2004).
  • Почесна грамота Верховної Ради України (жовтень 2005).